НДЧ КрНУ провела тренінг «Актуалізація особистих сторінок НПП кафедр у Google Scholar»

Тренінг відбувся 15 квітня. Його організатор – науково-дослідна частина (НДЧ) КрНУ. Тренер – фахівець НДЧ, к.тех.н. Євген Лашко. Мета заходу – актуалізація особистих сторінок науково-педагогічних працівників кафедр у Google Scholar задля створення університетського профілю у цій базі даних, а також підвищення позицій університету в міжнародних рейтингах, зокрема Webometrics, за показником відкритості.

Зазначений тренінг проведено на виконання наказу ректора КрНУ №36-1 «Про забезпечення показників, що впливають на позиції університету в національних та міжнародних рейтингах». Пунктом 2 наказу передбачено: «створити профайли викладачів як окремих сторінок на сайтах кафедр (у тому числі, англійською мовою) з активними гіперпосиланнями на наукові профілі ORCID, Google Scholar, Publons, Scopus.

Саме цьому питанню і був присвячений тренінг. Участь у ньому узяли науковці кафедр ТТ, ЦБГЗ, ЕКБ, ОіФ, БАМТ, МБ, ППФ, а також керівник наукової бібліотеки університету. Тренер, к.тех.н. Євген Лашко, приділив увагу таким темам:

Саме цьому питанню і був присвячений тренінг. Участь у ньому узяли науковці кафедр ТТ, ЦБГЗ, ЕКБ, ОіФ, БАМТ, МБ, ППФ, а також керівник наукової izmir travesti бібліотеки університету. Тренер, к.тех.н. Євген Лашко, приділив увагу таким темам:

– введення єдиного стилю оформлення наукових профілів викладачів англійською мовою з метою кращої ідентифікації як НПП, так і КрНУ в міжнародній науковій спільноті;

– перевірка наявності неналежним чином оформлених або дубльованих профілів;

– перевірка нечітко ідентифікованих або чужих робіт у профілі науковця.

Мету заходу Євген Лашко сформулював так:

– Головною метою тренінгу є приведення профілів науково-педагогічних працівників університету до єдиного стилю. Це робиться задля посилення впізнаваності університету міжнародною спільнотою. Більшість міжнародних рейтингів враховують показники, які беруться з відкритих джерел – тобто або Scopus, або Google академія, або щось інше. У даному тренінгу ми розглядали Google академію, оскільки найбільше публікацій саме там, Scopus індексує не так багато публікацій, а матеріалам, які публікуються у фахових виданнях, надається DOI – унікальна адреса кожної статті в інтернеті. Наразі наша робота спрямована на підвищення позицій університету в міжнародних рейтингах, у першу чергу це стосується Webometrics, який побудований на відкритих джерелах – тобто це Google академія, відвідуваність сайту, індексація сторінок сайту та інше. Наш тренінг присвячений саме науковим профілям НПП на сайтах кафедр, вони мають бути виконані в єдиному стилі. Наразі ведеться активна робота щодо підтвердження цих профілів, бо фактично вони створені, але система не бачить їх прив’язаними до конкретної установи, тобто університету. Це треба підтверджувати за рахунок електронних пошт, які знаходяться у домені КрНУ kdu.edu.ua. Вони були скинуті у групу, тож усі можуть задати запит і ми їх підтвердимо. Також хочу зазначити, що у найближчому майбутньому всі показники публікацій братимуться з ORCID, паперова форма звітності, таблиці, куди вносились публікації, відходить у минуле. Ми будемо відслідковувати ці показники у реальному часі. ORCID закріплений 16-значним кодом за кожним науковцем, туди можна додавати статті, тези, патенти, авторські свідоцтва, методички, товарні знаки тощо. Це найбільш якісна та найбільш зручна для зняття показників платформа.