Переваги навчання на кафедрі

Фахівець з транспортних технологій може працювати у виробничих і дослідних підрозділах підприємств, що займаються транспортними операціями, в проектних організаціях, державних автомобільних інспекціях, в організаціях і фірмах, що надають допоміжні транспортні послуги, наприклад - здавання автомобілів під найм, митне оформлення перевезень, автострахування, тощо.

Загальна та професійна підготовка фахівців дозволяє займати посади диспетчера автомобільного транспорту, фрахтівника, стивідора, інженера з транспорту, інженера з безпеки руху, шляхового інспектора, ревізора автомобільного транспорту, агента із замовлень населення на перевезення та передачі вантажу на прикордонному пункті, експедитора.

До компетенції фахівців входить розв`язання таких задач:

- організація доставки пасажирів та вантажів, оформлення договору з учасниками доставки вантажу;

- проведення розрахунків обсягів транспортно-експедиторських послуг;

- вибір альтернативних варіантів проекту, обґрунтування економічної діяльності використання того чи іншого рухомого складу, технологічного процесу для забезпечення потрібних показників якості;

- визначення виду прямого і змішаного сполучення при внутрішніх і міжнародних перевезеннях;

- аналіз ринку та планування транспортно-експедиторської діяльності та економічне обґрунтування рішень по організації перевезень, надання консалтингових послуг;

- комерційний, технічний, екологічний, інституційний, соціальний, фінансовий, економічний аналіз інвеституційних автотранспортних проектів;

- проектування складського господарства та логістичних систем міжнародних перевезень;

- інформаційне забезпечення перевезень;

- документальне та митне оформлення перевезень, фрахтування транспортних засобів, страхування і позово-претензійна робота.

Кафедра "Транспортні технології" додатково забезпечує військову підготовку на військовій кафедрі Харківського університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба, після навчання студентам надається звання офіцера запасу.

Це дає можливість розпочати службу на контрактній основі на посадах офіцерського складу структур Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби надзвичайних ситуацій МО України, служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України, Державної податкової служби України тощо або зробити більш успішну кар`єру за цивільною спеціальністю

Вступні іспити до даного вузу відрізняються від інших навчальних закладів тим, що вони містять кілька етапів: психологічно-професійний відбір, консультації та залік зі стройової підготовки та перевірка рівня фізичної підготовки.

Успішне проходження всіх етапів буде також багато в чому залежати від морально-вольової підготовки претендента.

 

     До університету входять 14 навчальних та адміністративних корпусів, два спортивні комплекси, стадіон, басейн, три гуртожитки.

Студенти кафедри неодноразово брали участь у міжнародних програмах та відвідували такі країни як Німеччина, Польща, Франція, США.